Szczegóły wycieczki
Zamek Książ i Palmiarnia
W chwili obecnej brak terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy wkrótce.
 
 
Wyjazd z przystanku autobusowego - ul. 1 Maja w Kudowie-Zdroju o godz. 9:00
Powrót do Kudowy Zdr. ok. godziny 16:00

Trasa turystyczna:

Zamek Książ  jest położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”.

Trasa „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” to możliwość usłyszenia o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej.
Zwiedzanie przebiega przez najpiękniejsze sale reprezentacyjne. Następnie turyści poznają pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”(„Olbrzym”).
W dalszej części trasa prowadzi przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: 
Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. 

Na zakończenie turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 m pod zamkiem.

 
Kolejno udajemy sie do Palmiarnii w Lubechowie, w której  jest ok. 80 gatunków roślin z całego świata a ściany palmiarni od wewnątrz pokrywa tuf wulkaniczny z Etny.

Po zakończeniu zwiedzania udajemy się do restauracji, gdzie jest przerwa na obiad.

Cena wycieczki: 55 zł., 
dzieci w wieku od 2 do 7 lat - 45 zł, dzieci w wieku do 2 lat - 5 zł.
Skorzystaj z  promocji i zarezerwuj wycieczkę już za 48 os. Terminy promocyjnych wycieczek znajdują się pod linkiem >> KALENDARZ WYCIECZEK

Koszt biletów wstępu: 39 zł. 
dzieci w wieku do 4 lat - wstęp bezpłatny
bilet ulgowy 29 zł./os przysługuje: dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia i osobom odbywającym studia doktoranckie; pracownikom muzeów; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (w przypadku tych grup 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oraz emerytom i rencistom, osobom w wieku od 4 do 16 lat oraz powyżej 65 roku życia. Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy, wyłącznie wchodzący z grupą zorganizowaną, oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych m.in. Zwiedzanie z Rycerzami, Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ itp.).


W cenę wycieczki nie są wliczone koszty wstępów. 
W cenę wycieczki wliczony jest przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie NNW, opieka przewodnika grupy.

Dla grup zorganizowanych powyżej 35 osób ceny ustalane są indywidualnie, prosimy o kontakt z biurem: biuro@szopen-tour.pl

Proponujemy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
Karta potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE.
 
 

Zapraszamy do naszego biura w Kudowie-Zdrój przy ulicy Zdrojowej 42B. Nr tel +48 784 350 785
Dołącz do nas na
Jesteś już 795343 odwiedzającym tą stronę. Ilość osób na stronie: 1
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-15
© 2010-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone - Szopen-Tour
Wersja 3.4.190218 Powered by 2ru